غیرقانونى اخبار انتشار پرونده دستگاه

غیرقانونى: اخبار انتشار پرونده دستگاه دستگیری تروریستی اقدام تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حق اعتراض باید به رسمیت آشنا شود/ شفاف‌سازی و مبارزه قاطع با فساد باید در دستور کار دولت باشد ، مصطفی تاجزاده

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات می‌گوید: ایجاد محدودیت جهت رسانه‌ها و مطبوعات اصلاح‌طلب امروز آثار سوء خود را نشان می‌دهد. از یک طرف رسانه‌ای نداریم که با

حق اعتراض باید به رسمیت آشنا شود/ شفاف‌سازی و مبارزه قاطع با فساد باید در دستور کار دولت باشد ، مصطفی تاجزاده

مصطفی تاجزاده: حق اعتراض باید به رسمیت آشنا شود/ براق سازی و مبارزه قاطع با فساد باید در دستور کار دولت باشد

عبارات مهم : سیاسی

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات می گوید: ایجاد محدودیت جهت رسانه ها و مطبوعات اصلاح طلب امروز آثار سوء خود را نشان می دهد. از یک طرف رسانه ای نداریم که با مردم بتواند ارتباط برقرار کند، به خاص معترضان و از سوی دیگر این رسانه ها در خارج از کشور عزیزمان ایران شکل گرفته و توانسته اند متأسفانه اثر بگذارند تا مردم را به سمت اهدافی که می خواهند دعوت کنند. بنابراین باید این تجربه تلخ و این ترساندن را به وقت تبدیل کنیم و از نهادهای حاکمیت گرفته تا دولت، از اصلاح طلبان تا خود معترضان با یک تجدیدنظر اساسی بتوانیم آینده بهتری را جهت کشور عزیزمان ایران رقم بزنیم.

با آرام تر شدن فضای کشور بعد از ناآرامی های مردمی در روزهای گذشته آنچه زیاد مورد توجه واقع شده است است این است که آسیب شناسی شود آیا این اوضاع به وجود آمد. در مصطفی تاج زاده، معاون سیاسی دولت اصلاحات در گفت وگو با اعتمادآنلاین با تأکید بر اینکه به نظر می آید مسئولان خبر مردم را شنیده اند بیان می کند: باید حق اعتراض مردم به رسمیت آشنا شود.

حق اعتراض باید به رسمیت آشنا شود/ شفاف‌سازی و مبارزه قاطع با فساد باید در دستور کار دولت باشد ، مصطفی تاجزاده

ارزیابی شما از اعتراضاتی در شمایل آنچه در روزهای اخیر رخ داد، ریشه های آن و ماهیتی که در حال حاضر به خود گرفته چیست؟

از نظر من ریشه اعتراضات اخیر به بی اعتنایی حکومت به قیام مردم در انتخابات گذشته برمی گردد. اینکه مطالبات مردم نادیده گرفته شده است هست، بنابراین مردم به این اوضاع اعتراض دارند. علی رغم اهداف کسانی که نخستین جرقه های راهپیمایی را زدند تا جهت گیری را علیه دولت سامان دهند، معترضان از این دولت عبور کردند و کلیت نظام را نشانه گرفتند و اعتراض خود را به این شکل نشان می دهند.

راه حل ها جهت حل وفصل اعتراضات و آخر دادن به ناآرامی های اخیر از طریق قانونی چیست؟

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات می‌گوید: ایجاد محدودیت جهت رسانه‌ها و مطبوعات اصلاح‌طلب امروز آثار سوء خود را نشان می‌دهد. از یک طرف رسانه‌ای نداریم که با

راه حل اعتراضات در یک کلام شنیدن خبر مردم و دیدن خود آن ها و توجه به مطالبات آن ها و پاسخگو بودن کل حکومت نسبت به این مطالبات هست. اولویت هایی که از دید مردم به خاص در زمینه اشتغال و مهار گرانی وجود دارد و دیده نمی شود که این اولویت ها باید رعایت شود. از منظر سیاسی هم باید به روش های تحمیل و تحقیر آخر داده شود و اجازه همکاری همه ایرانیان در عرصه سرنوشتشان فراهم شود. حق اعتراض باید به رسمیت آشنا شود تا مردم به هر چیز و هر کسی که اعتراض دارند بتوانند اعتراض خود را بیان کنند.

به نظر شما صدای مردم و مطالباتشان در این گونه اعتراض ها شنیده شد؟

به نظر من بخش های قابل ملاحظه ای از حکومت به صدای مردم توجه کردند و فقط امیدوارم فکر نکنند که این یک مسئله کوتاه مدت بوده و با آرام کردن تجمعات و شرایط فراموش کنند که این جامعه ملتهب هست. ما جهت اینکه ثبات سیاسی و نظم آن حفظ شود به این توجه نیاز داریم خصوصاً با مخالفان گسترده ای که در منطقه و دنیا داریم راهی نداریم جز اینکه اعتماد، رضایت و همکاری مردم خودمان را جلب کنیم، تا بتوانیم در این دنیای آشفته کشتی نجات ملی را به ساحل مقصد برسانیم.

آیا دولت و دیگر نهادها می توانند معترضین را دعوت به حضور در استادیوم های شهرهای متفاوت کنند و از آن ها بخواهند در حضور مسئولان دولتی و استانی انتقادهایشان را بیان کنند؟

حق اعتراض باید به رسمیت آشنا شود/ شفاف‌سازی و مبارزه قاطع با فساد باید در دستور کار دولت باشد ، مصطفی تاجزاده

این عنوان را باید به دو بخش تقسیم کرد؛ اول اینکه امکان اجتماع آن ها را فراهم کنیم بله کاملاً ممکن است در استادیوم ها و مراکز بزرگ بتوانیم بگوییم هر کس در هر زمینه ای اعتراض دارد بیاید تقاضا دهد. احزاب، نهادهای مدنی، اتحادیه ها و… مردم را دعوت کنند در ساعت خاصی با شعارها و سخنران های مشخص و مسئولیت پذیر، نظر ها و انتقادهای خود را نسبت به حکومت و ارکان آن ابراز کنند. ولی می تواند مانند کشورهای دموکراتیک نباشد که حتماً مسئولان هم در آنجا حاضر باشند و پاسخ اعتراضات را بدهند.

اگر مسئولانی هستند که میل به دارند می تواند با حضور آن ها باشد ولی جلسات می تواند بدون حضور مسئولان برگزار شود. مهم این است که در وهله اول مردم حق اعتراض خود را با حضور یا بدون حضور مسئولان به دست آورند و این حق به رسمیت آشنا شود. در وهله دوم مقامات بتوانند با مردم صحبت کنند حالا چه از طریق صداوسیما و دیگر رسانه ها و چه از طریق رو در رو با نمایندگان خود معترضان باشد. مهم تر از صحبت کردن اینکه جامعه احساس کند که آن ها در عمل گام هایی برداشته اند جهت این که مطالباتشان را محقق کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات می‌گوید: ایجاد محدودیت جهت رسانه‌ها و مطبوعات اصلاح‌طلب امروز آثار سوء خود را نشان می‌دهد. از یک طرف رسانه‌ای نداریم که با

سیاسی کردن این ناآرامی ها به نفع کدام جریان تمام می شود؟

سیاه نمایی هایی که صداوسیما در پنج سال گذشته علیه دولت به راه انداخته اند و از آن طرف ایجاد محدودیت جهت رسانه ها و مطبوعات اصلاح طلب امروز آثار سوء خود را نشان می دهد. از یک طرف رسانه ای نداریم که با مردم بتواند ارتباط برقرار کند، به خاص معترضان و از سوی دیگر این رسانه ها در خارج از کشور عزیزمان ایران شکل گرفته و توانسته اند متأسفانه اثر بگذارند تا مردم را به سمت اهدافی که می خواهند دعوت کنند. بنابراین باید این تجربه تلخ و این ترساندن را به وقت تبدیل کنیم و از نهادهای حاکمیت گرفته تا دولت، از اصلاح طلبان تا خود معترضان با یک تجدیدنظر اساسی بتوانیم آینده بهتری را جهت کشور عزیزمان ایران رقم بزنیم.

عاجل ترین اقدام دولت و نهادهای نظام جهت عبور از بحران فعلی چیست؟

حق اعتراض باید به رسمیت آشنا شود/ شفاف‌سازی و مبارزه قاطع با فساد باید در دستور کار دولت باشد ، مصطفی تاجزاده

عاجل ترین اقدام دولت اول اقتصادی هست؛ یعنی باید نشان دهد که تجدیدنظرهای اساسی در این زمینه صورت داده است تا به پرسشها جامعه توجه بیشتری کند و البته براق سازی و مبارزه قاطع با فساد؛ جهت اینکه جامعه به شدت علیه فساد موضع دارد و اعتقاد است بخش قابل توجهی از امکانات دولتی در آنجا هرز می رود. از طرف دیگر به رسمیت شناختن حقوق شهروندی است و اینکه جامعه احساس کند بنای حکومت از جمله صداوسیما بر این است که همه ایرانیان را ببیند؛ نه اینکه تنها در ایام انتخابات از همه ایرانیان حتی مخالفان نظام صحبت کند، بلکه در غیر از ایام انتخابات هم همه ایرانیان حرمت و حقوق و اعتبار داشته باشند، صدایشان شنیده شود و خودشان هم دیده شوند و امکان مشارکتشان در عرصه های متفاوت فراهم شود.

همچنین از نظر من دولت به هیچ عنوان نباید به سمت بگیر و ببند و ایجاد محدودیت حرکت کند، این نه تنها جواب نمی دهد برعکس بر دامنه اعتراضات هم می تواند بیفزاید و به اعتبار دولت هم آسیب بزند و فاصله دولت و ملت را زیاد کند.

واژه های کلیدی: سیاسی | اعتراض | رسانه ای | رسانه ها | اعتراضات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs