غیرقانونى اخبار انتشار پرونده دستگاه

غیرقانونى: اخبار انتشار پرونده دستگاه دستگیری تروریستی اقدام تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری چهره‌هایی که زندگی‌شان به وسیله خبرنگاران ویران شد

با گسترش پوشش 24 ساعته اخبار، ایده “سریع بودن” و “پیش از سایرین خبر را منتشر کردن” اهمیت بیشتری از “دقت و صحت” و “صداقت و راستگویی” پیدا کرده هست. به همین علت ا

چهره‌هایی که زندگی‌شان به وسیله خبرنگاران ویران شد

چهره هایی که زندگی ارزش به وسیله خبرنگاران ویران شد

عبارات مهم : اخبار

با گسترش پوشش 24 ساعته اخبار، ایده “سریع بودن” و “پیش از سایرین خبر را منتشر کردن” اهمیت بیشتری از “دقت و صحت” و “صداقت و راستگویی” پیدا کرده هست. به همین علت اخبار سر هم بندی شده است بسیاری گزارش می شود.

به گزارش برترین ها، با گسترش پوشش 24 ساعته اخبار، ایده “سریع بودن” و “پیش از سایرین خبر را منتشر کردن” اهمیت بیشتری از “دقت و صحت” و “صداقت و راستگویی” پیدا کرده هست. به همین علت اخبار سر هم بندی شده است بسیاری گزارش می شود. بله، بعضی از رسانه ها جهت پاک کردن نام خود و تبرئه کردن خود، تکذیبیه ای صادر می کنند، ولی گاهی این تکذیبیه ها دقیقا بعد از اینکه اخبار انتشار یافته خسارتی به بار می آورند، گزارش می شوند. در اینجا بعضی از اشخاص مشهوری که به خاطر اخباری از این دست، شهرت ارزش لکه دار شده است است را مشاهده می کنیم.

شبکه تلویزیونی سی ان ان و جان سینا

با وجود آنکه بعضی از کشتی گیرها از پاسخ دادن به اتهام مصرف استروئید طفره می روند، سوپراستار کمپانی دبلیو دبلیو ای، جان سینا، کشتی گیری است که قویا این اتهام را رد می کند. در گذشته در سال 2007، سی ان ان با سینا یک مصاحبه اختصاصی در مورد کریس بنوا که مرتکب 2 قتل عمد شده است و نهایتا دست به خودکشی زده بود، داشت. بعد از مصاحبه ای که حدود 45 دقیقه به طول انجامید، سی ان ان تنها چند ثانیه مختصر از صحبت های سینا را پخش کرد. بخش کوچکی از صحبت های سینا که سی ان ان از آن جهت بخش نهایی برنامه استفاده کرد، این تصور را ایجاد کرد که او به مصرف استروئید اعتراف کرده است.

سینا و کمپانی دبلیو دبلیو ای، صراحتا این ادعا را رد کرده، اقامه دعوا کرده و شکایت رسمی ای به دادگاه ارائه کردند. با این وجود، سی ان ان هرگز به خاطر این کار خود عذرخواهی نکرد. بلکه به جای آن، شبکه مذکور مجددا گزارش خاص را با افزودن بخش مهم پاسخ سینا در مورد استفاده از استروئید، پخش کرد. البته همچنان بخشی از مصاحبه را که القاکننده عنوان اعتراف او به استفاده کردن از استروئید بود را در پخش مجدد گزارش نیز، حفظ کرده بود. بنابراین، سی ان ان ظاهرا روندی را در پیش گرفته که هر آنچه را که خودش دوست دارد، در اخبار منعکس می کند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان و هیت برید

چهره‌هایی که زندگی‌شان به وسیله خبرنگاران ویران شد

در مثال دیگری از خطای رسانه ها، شبکه سی ان ان را داریم که نام گروه هیت برید که یک گروه متال کور از ایالت کنکتیکت است را جزو لیست گروه های اعتقاد به برتری سفید پوستان، قرار داده بود. لنی نساتیر یکی از اعضای اتحادیه ضد افتراء، با قرار دادن نام گروه هیت برید جزو گروه هایی که نامشان احساس نفرت و خشم را القا میکنند، باعث بدنامی این گروه شد. این گروه در توییتر، نه تنها درخواست عذرخواهی و تکذیب این خبر را کرد، بلکه این کانال خبری را مورد تمسخر قرار داد. همچنین این گروه با گذاشتن دیدگاهی در توییتر، بیان کرده بودند که: «نویسندگانی چون لنی نساتیر علت مسخره به نظر رسیدن رسانه های آمریکایی هستند».

مایلز تلر و مجله اسکوایر

مایلز تلر ستاره فیلم “ویپلش” معروف و فیلم ناموفق “چهار شگفت انگیز” در سال 2015، قبلا نیز مشهور بوده هست، البته نه بخاطر استعدادش در بازیگری. در مصاحبه ای که تلر در سال 2015 با مجله اسکوایر انجام داد، او به نوعی بازیچه و آلت دست معرفی شد، که البته این کلمه مودبانه تر و ملایم تری از واژه ای است که این مجله بکار برده بود و ظاهرا مردم نیز این عقیده را پذیرفته بودند.

اگرچه تلر اعتقاد داشت که مقاله، قضیه را بد و غلط جلوه داده هست. جهت حمایت از داستان تلر، سه ستاره همکار او در “چهار شگفت انگیز” با بیان اینکه او فردی شگفت انگیز و مردی بزرگ هست، از او دفاع کردند. به هر حال، در مطالب چاپ شده است در اسکوایر اغراق شده است بود. صاحب این مجله شرکت هرست است که به وسیله ویلیام راندولف هرست، اختراع کننده “روزنامه نگاری زرد”، تاسیس شده است است.

مت دیمون و روزنامه گاردین

با گسترش پوشش 24 ساعته اخبار، ایده “سریع بودن” و “پیش از سایرین خبر را منتشر کردن” اهمیت بیشتری از “دقت و صحت” و “صداقت و راستگویی” پیدا کرده هست. به همین علت ا

گاردین یکی از معتبرترین روزنامه های دنیا هست، ولی حتی این نشریه نیز بدون اشتباه نیست. در سال 2015، این نشریه گزارش کرد که مت دیمون فکر می کند بازیگرانی که با افراد هم صنف خود رابطه بسیار صمیمی دارند، باید دوستی خود را نشان ندهند و تقریبا باعث شد که او از مخالفان سرسخت این افراد به نظر بیاید. حال اینکه حتی اگر دیمون این حرف را زده باشد، این همه ی حرف او نیست یا حداقل منظور او این نبوده هست. چیزی که او گفته بود این بود که، «وقتی این عنوان در مورد بازیگران به صورت یک راز باقی بماند، آنها تاثیرگذارتر خواهند بود». اساسا او اعتقاد است که اگر مردم چیزی در مورد دوستی های بازیگران ندانند، آنها نیز بهتر کارشان را انجام خواهند داد، که در واقع این به حقیقت نیز بسیار نزدیک هست. به نظر می رسد که کارکنان گاردین باید هنگام بیان کردن نقل قول افراد، کمی زیاد دقت کنند.

تیلور سوئیفت

در سال 2015 جیسون شلدون (عکاس) تلاش کرد تا شهرت تیلور سوئیفت را با ریاکار خطاب کردن او در نامه ای سرگشاده، از بین ببرد. این اتفاق بعد از پیروزی سوئیفت در برابر اپل، هنگامی که سازنده آیفون تلاش کرد موزیک های رایگان را بدون ذکر نام بازیگران و صورت های معروف و مارک تجاری آنها وارد بازار کند، رخ داد. شلدون در نامه خود ادعا کرد که سوئیفت نحوه استفاده از تصویر های تبلیغی خود در طی سفر وی در سال 1989 را، جهت او و دیگر عکاسان محدود کرده است.

شلدون گفت که طبق تعبیر او از قرارداد، او تنها می توانست یک بار تصویر ها را بفروشد و دیگر نمی توانست بعدها آن تصویر ها را در گزیده آثار هنری خود استفاده کند. تیم حقوقی سوئیفت اتهامات او را رد کردند و گفتند که هیچ محدودیتی در کار او و دیگر عکاسان ایجاد نکرده اند. شلدون اینگونه پاسخ این ادعا را می دهد که می گوید سوئیفت توصیه را نگرفته هست. به نظر می رسد که خصومت بین آنها آخر نخواهد یافت.

آلیشا کیز و مجله بلندر

چهره‌هایی که زندگی‌شان به وسیله خبرنگاران ویران شد

در سال 2008، چند سال بعد از اوج شهرت آلیشا کیز، مجله بلندر، که اکنون فعال نیست، گزارش داد که کیز ادعاهای توهین آمیزی در مورد نوع موسیقی گنگستا رپ کرده هست. آنگونه که مجله بلندر گزارش کرده بود، اینطور به نظر می رسید که کیز گفته است گنگستا رپ به نوعی به وسیله دولت آمریکا در جهت تلاش: «برای متقاعد کردن سیاه پوست ها به منظور کشتن یکدیگر»، ایجاد شده است است.

اساسا، این مسئله باعث شد که او یک نظریه پرداز توطئه های دیوانه وار به نظر برسد. مجله بلندر احتمالا به این علت این داستان را مطرح کرد که در آن وقت چیز زیاد دیگری جهت پرداختن بدان، نداشت. کیز بیانیه ای انتشار داده است که به سادگی ادعاهای دروغین این مقاله را افشا کرد.

کاترین هیگل

خبرنگارانی که به طور افراط آمیزی از شایعات استفاده می کنند، نزدیک بود حرفه کاترین هیگل را نابود کنند. در سال 2013، هالیوود ریپورتر داستانی در مورد برخورد هیگل با مادرش را پخش کرد که نزدیک بود حرفه او را نابود کند. این مقاله بیان می کرد که اگرچه هیگل استعداد زیادی جهت تبدیل شدن به ستاره بزرگ فیلم دارد، واکنش‌ها (بدقلقی) او مردم را از کار کردن با او منصرف می کند. اگرچه هیگل گفته است کار کردن با او سخت نیست، نظرش جهت دار است.

هرچند جو کارنهان (تهیه کننده) نیز به دفاع از او برخواسته و گفته است: «قضیه فقط این است که او یک نظر داده است» و مردم، زنانی را که نظر می دهند دوست ندارند. با این وجود او هنوز جوان هست. اگر راسل کرو و چارلی شین توانستند بعد از داشتن رفتارهای روان پریشی، دوباره سلامتی خود را بدست بیاورند، هیگل نیز می تواند این دوران اعتراض و مخالفت مردم با عقیده خود را پشت سر بگذارد. فقط کافی است که او در فیلمی مثل “باردار 2” ستاره بشود، تا همه چیز به روال عادی خود برگردد.

ناتالی دورمر

با گسترش پوشش 24 ساعته اخبار، ایده “سریع بودن” و “پیش از سایرین خبر را منتشر کردن” اهمیت بیشتری از “دقت و صحت” و “صداقت و راستگویی” پیدا کرده هست. به همین علت ا

از میان همه گزارشات باطلی که تا به اینجا به آنها اشاره کردیم، احتمالا این گزارش جدی ترین مورد خواهد بود. ناتالی دورمر بازیگر مجموعه تلویزیونی “بازی تاج و تخت”، مجبور بود با گزارش غلط انتشار یافته ای که او را به نادیده گرفتن سن قانونی جهت داشتن روابط احساسی متهم کرده بود، دست و پنجه نرم کند. این گزارش ها بعد از نقل قول هایی که او در غالب نقش خود در مجموعه “بازی تاج و تخت” کرده بود، ارائه شدند که اساسا به اشتباه تفسیر شده است و باعث شد که او به غلط، موافق اینگونه روابط با کودکان زیر سن قانونی، به نظر بیاید. این اتهامی است که بعضی اوقات باعث گناهکار آشنا شدن فرد می شود. اگرچه قبل از آنکه چیزی از کنترل خارج شود، دورمر در پاسخ به این ادعاهای غیر مسئولانه، درخواستی جهت پلیس مسئول پیگیری به تهمت های زده شده است به افراد معروف، جهت پیگیری به این عنوان فرستاد.

یکی از چیزهایی که او در پاسخ خود بیان کرده بود این بود که او در حال بازی کردن یک شخصیت تخیلی در یک سرزمین تخیلی هست. اینگونه به نظر میرسد که بعضی از طرفداران “بازی تاج و تخت” نمی دانند چگونه تخیل را از چیزی که می خواهند واقعیت داشته باشد جدا کنند، که در واقع خیلی هم از واقعیت دور نیست. جک گلیسون که نقش جافری منفور را بازی می کند، مجبور بود با نفرتی که مردم در زندگی واقعی از او داشتند کنار بیاید. نفر بعدی، ارزش بین است که ظاهرا باید به همگان ثابت کند که هنوز سرش روی بدنش واقع شده است است و از تنش جدا نشده است.

چهره‌هایی که زندگی‌شان به وسیله خبرنگاران ویران شد

واژه های کلیدی: اخبار | ستاره | استفاده | تیلور سوئیفت | اخبار فرهنگی و هنری

چهره‌هایی که زندگی‌شان به وسیله خبرنگاران ویران شد

چهره‌هایی که زندگی‌شان به وسیله خبرنگاران ویران شد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs